تبلیغات

کد دعای فرج برای وبلاگ

به وب سایت منتظران یوسف زهرا (عج) خوش آمدید

در بارۀ عمر انقلاب ایران که در 22 بهمن 1357 به پیروزی رسید و تا قیام حسنی گیلانی در سال پیش از قیام امام مهدی(علیه السلام) ادامه دارد، تا کنون پیش بینیهای گوناگونی ارائه شده است. برخی سیاسیّون عدد 20 سال را مطرح می کردند که درست در نیامد. یکی از استادان نگارنده آن را 24 سال - تقریباً برابر مدّت زمان دو بار گردش ستارۀ مشتری به دور خورشید- پیش بینی می کرد که تحقّق نیافت. نگارنده نیز با استفاده از برخی منابع و پیشگوییها، در کتاب مژدۀ ظهور، ج 2، ص 21، عدد 29 سال- تقریباً برابر مدّت زمان یک بار گردش ستارۀ زحل به دور خورشید- را ارائه داده است که این نیز درست نبود. برخی دانشمندان هم عمر انقلاب ایران را با استناد به یکی از ابیات شعرهای شاه نعمت الله ولی (832 -731 هـ . ق)، 40 سال می دانند:
تا چهل سال ای برادر من دور آن شهریار می بینم(1) 
جالب است بدانید، در برخی از سایتهای اینترنتی، شخصی با نام شاه سعید مبشّری، در تاریخ 5 شهریور 1387، با استناد به خوابی که کسی در اصفهان دیده است، چنین نتیجه گیری می کند که عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران 36 سال است:
«حال به مسأله ای که در اصفهان روی داده توجّه کنید. فردی به نام محمود پسر حسنعلی که جزو افرادی است که کرامات ویژه ای دارند ...، در 12 سال پیش خوابی می بیند که در آن خواب یک جوان خوش سیما نصف بدنش پشت پرده ای قرار دارد و 3 نفر نیز در حال آماده کردن شمشیری برّاق و برنده برای او می باشند که در آن حین به او، یعنی محمود پسر حسنعلی، گفته می شود این پرده را می بینی که نصف بدن این جوان را در بر گرفته، این 18 سال از عمر جمهوری اسلامی است که گذشته است و نصف دیگر مانده است. اکنون می دانیم که آن وقت، یعنی 12 سال پیش، نصف عمر جمهوری اسلامی، یعنی 18 سال، گذشته است. پس در نتیجه، عمر جمهوری اسلامی 36 سال است و از 18 سال دوم، 12سال گذشته است که 6 سالش باقی است»(2).
گفتنی است، ستارۀ مشتری در حدود هر 12 سال یک بار خورشید را دور می زند و به اعتقاد دانشمندان نجوم و طبق برخی تجربیّات، تقریباً در سر هر یک دور مشتری به گرد خورشید، حوادثی مهم در گوشه و کنار جهان رخ می دهد(3). بنا بر این، بر فرض درست بودن خواب مورد بحث و 36 سال دوام یافتن عمر انقلاب ایران، این مدّت برابر با سه بار گردش ستارۀ مشتری به دور خورشید است که بر اساس مبانی منجّمان و تجربیّات به دست آمده، با گذشت 36 سال از عمر انقلاب ایران، بروز دگرگونیهای مهم در ایران و دیگر مناطق جهان، در سال 1394هـ.ش، برابر 1436 هـ.ق و 2015م، دور از انتظار نخواهد بود؛ همچنان که با گذشت حدود 37 سال (تقریباً برابر سه دور مشتری به گرد خورشید) از عمر حکومت محمّد رضا پهلوی - شاه سابق ایران- شاهد سقوط حکومت وی و پایان دوران پادشاهی در ایران و پیروزی انقلاب و آغاز حکومت جمهوری در کشورمان بوده ایم.
نیز شایستۀ یادآوری است، با توجّه به آنکه بر اساس روایات اسلامی، انقلاب ایران تا زمان خروج سیّد حسنی در گیلان، چند ماه پیش از قیام امام مهدی(علیه السلام)، تداوم می یابد، پیش بینی عمر این انقلاب کاری بس مشکل است و هر کس با هر روشی بتواند از این راز نهان سر در بیاورد، از زمان قیام امام مهدی(علیه السلام) آگاه خواهد شد!

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 31 مرداد 1389 توسط محمد مالکی


گل نرگس
آخرین مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
پیوند ها
آرشیو مطالب
آمار سایت